سایت عکس و سرگرمی
لیست کانال های تلگرام
فروشگاه گن لاغری
عطر و ادکلن
کتاب
close
وب تابلو ساز

وب تابلو ساز
-

پرتال اينترنتي بايد مخاطب مدار باشد.

يكي از ابتدايي ترين انتظاراتي كه از يك سايت اينترنتي مي شود داشت، مخاطب مداري پرتال است. يك سايت، در دنياي اينترنت، بايد مانند يك سازمان، مخاطب خود را بشناسد و تلاش كند براي حفظ و نگهداري اين مخاطب. اگر پرتالي به هر دليلي، قادر به حمايت از مخاطبان خود و شناسايي راه هايي براي حفظ و تعامل اثربخش با جامعه طرفداران خود نباشد ، در واقع در چشم انداز خود با شكست رو به رو خواهد شد. حفظ مخاطب و ارتقاي آن، بديهي ترين اصلي است كه در چشم انداز پرتال هاي اينترنتي موفق، مشاهده مي شود. سايت هاي بزرگ اينترنت، از هر تلاشي براي حفظ مخاطب خود فروگذاري نمي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۴۵:۱۲ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]

 تلگرام يكي از محبوبترين شبكه هاي اجتماعي است كه افراد زيادي با سنين مختلف از آن استفاده مي كنند و در طول روز چندين بار به آن سر مي زنند. استفاده از تلگرام علاوه بر استفاده هاي شخصي مي تواند جنبه تجاري نيز داشته باشد. كانالهاي تلگرام با موضوعات مختلف مورد استفاده كاربران زيادي است. تعداد بازديد روزانه كاربران ايراني تلگرام از كانالهاي تلگرام نزديك به دو ميليارد است.  بنابراين امروزه اگر به دنبال تبليغات و معرفي برند خود هستيم، تلگرام با داشتن 100 ميليون كاربر فعال، يكي از قدرتمندترين و پربازده ترين بسترهاي تبليغاتي در فضاي آنلاين به حساب مي آيد؛ كه مي تواند به راحتي و در مدت زمان كم برند ما را بين ميليونها كاربر معرفي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۳:۲۹ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]

پيشگيري از كيست مويي به روش هاي زير توصيه مي شود

براي پيشگيري از اين عارضه، توجّه به چند نكته ساده كفايت مي كند:

۱-    كوتاه نگه داشتن موهاي ناحيه بين دو باسن(ترجيحاً با استفاده ازداروي نظافت سنّتي).

۲-  شستشوي منظّم: حمام كردن يا دوش گرفتن روزانه براي تميز نگه داشتن ناحيه كيست توصيه مي شود اگرچه به نظر مي رسد استفاده از وان آب گرم در پيشگيري از عفونت كيست موثرتر از دوش گرفتن باشد.

۳-    خشك نگه داشتن ناحيه به ويژه استفاده از لباس هاس زير نخي و جاذب رطوبت.

۴-    پرهيز از نشستن طولاني مدت روي صندلي.

۵-    در افرادي كه تعريق زيادي دارند، كم كردن تعريق در اين ناحيه نيز مي تواند تا حدّي كمك كننده باشد.

۶-    پوشيدن لباس سبك و گشاد.

۷-    جلوگيري از اضافه وزن.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۵۲:۰۷ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]

خريد از بازار لوازم خانگي يكي از سخت‌ترين عمليات خريد است! اين‌جا دنيايي از برندها، مارك‌ها، اصطلاحات تخصصي و فني، آپشن‌هاي گيج‌كننده و تقلبات عجيب و غريب وجود دارد.

البته در اين ميان آپشن ها و مشخصات فني و اصطلاحات تخصصي دستاويز خوبي شده است تا بسياري از فروشندگان با طرح اعداد و ارقام نجومي و نسبت دادن آن به عملكرد وسيله مورد نظر مشتري را فريب دهند. ما در اين مطلب كاربردي‌ترين نكات خريد از بازار لوازم خانگي را از ديدگاه كارشناسان و فعالان اين بازار در اختيارتان مي‌گذاريم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۲۰:۴۸ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]

چرا نشستن براي شما بد است و چگونه مي‌توان از آن اجتناب نمود
احتمالا تا همين چندي پيش، صندلي دفتر كارتان را وسيله‌ي بي‌ضرر قلمداد مي‌نموديد. اما بعد، اين عناوين در همه جا به گوش شما مي‌رسيد كه:
- نشستن، سبكي از سيگار كشيدن جديد است!
- بيماري نشستن رو به افزايش است!
- نشستن را متوقف كنيد، پيش از اينكه شما را به كشتن دهد!

همه‌ي اين موارد به اين واقعيت اشاره دارد كه صندلي‌هاي اداري به‌هيچ وجه بي‌ضرر نيستد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۵۸:۳۱ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]

اين روزها انگار مُد شده است كه هر دردي را با ليزر درمان كنند؛ از حذف موهاي زايد گرفته تا از بين بردن جاي زخم ها در روي پوست.خيلي ها آخرين اميد شان براي رهايي از جاي زخم جراحي روي شكم و خراش تصادف در صورت، ليزر است؛ ولي ليزر چگونه جاي زخم را از بين مي برد؟ با دكتر مريم يوسفي، متخصص پوست و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، در همين زمينه به گفتگو نشسته ايم.خانم دكتر! كدام بيماران براي ليزر جاي زخم هاي شان به مطب مي آيند؟مواردش زياد است؛ مثلا به دنبال هرگونه عمل جراحي و بريدن پوست، لاجرم جوشگاهي روي پوست مي ماند. حالا اگر دقت و مهارت جراح زياد باشد اين جوشگاه ظريف بوده و كمتر به چشم خواهد آمد ولي گاهي مثلا به دنبال سوختگي فرد دچار جوشگاه هاي وسيعي مي شود كه منظره ناخوشايندي را ايجاد خواهد كرد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۳:۴۱ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]

امروزه اينترنت آنقدر در زندگي روزمره همه نفوذ كرده است كه نمي توان از پتانسيل بالاي كاربران آن غافل ماند كاربراني كه ديگر فقط نوجوان و جوان نيستند بلكه فعالين بازار و سرمايه گذاراني كه سرمايه هاي كلاني هم در اختيار دارند را هم شامل مي شوند افرادي كه مي توانند يك مشتري پر سود باشند از اينترنت براي كار هاي روزمره خود استفاده مي كنند نسلي كه در زمان تحصيل با اينترنت آشنا شد اكنون وارد بازار كار شده است و درصد قابل توجهي از سرمايه ها كشور را در دست دارد حال اين افراد كه مي دانند اينترنت مي تواند چه ابزار پر قدرتي باشد از آن به صورت روزمره استفاده مي كنند وقتي كه از آنها آخرين قيمت را مي پرسيد آنرا با اينترنت چك مي كند و ديگر تلفن و موبايل آن وسيله ارتباطي مقتدر سابق نيستند. بلكه بازيگر جديد و پر قدرتي آمده كه نه تنها كارا تر است بلكه جذابيت بيشتري هم دارد. امروزه متخصصين در هر رشته اي وقتي مي خواهند يك منبع سريع براي پرسش خود بيابند اولين چيزي كه به خاطرشان مي رسد جستجو در گوگل است. ديگر اينترنت فقط وسيله سرگرمي و تفريح نيست بلكه بسياري از مشاغل به آن وابسته اند و مرتب شغل هاي جديدي ايجاد مي شوند كه به كمك اينترنت پا گرفته اند. در دنياي امروز براي هيچ كشوري پيشرفت علمي قابل توجه را بدون وجود اينترنت نمي توان متصور شد و به همين دليل هم هست كه سرعت اتصال به اينترنت در دانشگاه ها در اعتبار آنها يك فاكتور مثبت در نظر گرفته مي شود. حال گرايش بيش از پيش نسل جديد به اينترنت را هم به آن اضافه كنيد مي بينيد كه مخاطبين اينترنت روز به روز در حال افزايشي چشمگير هستند. بله و هر جا كه مخاطب افزايش مي بايد طبيعتا بازار پر سود تبليغات هم وارد ميدان مي شود بازاري كه هنوز در ايران خيلي جدي گرفته نشده است ولي با توجه به مزاياي آن و ارزاني فوق العاده اش بسيار جذاب است اما به دليل اينكه بسياري از افرادي كه بدنبال تبليغات هستند با نحوه تبليغات در اينترنت خيلي آشنايي ندارند نمي توانند به آن اعتماد كنند آنها نمي دانند كه بايد با توجه به كسب و كار و موقعيت حرفه اي خود نوع و روش تبليغات را مشخص نمايند و اگر اصولي ساده را رعايت نكنند از تبليغات خود در اينترنت بازدهي كافي را بدست نمي آورند. اين صحبت ها حاصل تجربيات نزديك به ده سال بنده در ياد بگير دات كام و وب سايت هاي ديگر و سر و كار داشتن با انواع مشتري هاست. بنابراين تصميم گرفتم مقاله اي در اين رابطه خدمتتان ارائه نمايم تا در آن مزاياي هر روش را با توجه به مشتريان هدف و نوع كسب و كاري كه قرار است براي آن تبليغ شود  راهكار مناسب ارائه گردد. و دوستاني كه مي خواهند از اين فضا استفاده كنند بهترين سود را از هزينه خود داشته باشند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۱:۲۸ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]

اشاره به اينكه بسياري از بانوان و حتي مردان كه چربي اضافي شكم دارند بهترين راهكار رهايي از اين معضل را جراحي زيبايي شكم مي دانند افزود: تحقيقات انجام شده بيانگر آن است كه جراحي زيبايي شكم و انجام مستمر اين كار سلامت فرد را با خطر جدي مواجه مي كند. 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۴۱:۴۶ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]

واينرها يا كمدين ها

اينفلوئنسرها همان افرادي هستند كه در شبكه هاي اجتماعي مخاطبان زيادي دارند آنها داراي اعتبار بالايي بين اعضا هستند و پيروان آن‌ها نيز او را تأييد و هر موضوع يا رويدادي كه او به اشتراك بگذارد، آن‌ها نيز آن‌ را به اشتراك مي‌گذارند و به همين ترتيب آن موضوع (خبر يا تبليغ) در بيشتر شبكه‌ هاي اجتماعي گسترش مي‌يابد.
اينفلوئنسر ها يا رهبران خرد آنلاين به دو دسته كلي تقسيم ميشوند:
۱-آنها مي‌توانند از افراد مشهور و سرشناس جامعه اعم از بازيگران، بازيكنان فوتبال، مجريان و … باشند.
۲-يا آن دسته از افراد معمولي و چهره‌هاي نيمه سرشناسي كه مردم آن ها را بواسطه كار خاصي كه انجام دادن مي‌شناسند، باشند. البته در اين متن به توضيحاتي در مورد گروه دوم مي پردازيم وسراغ معرفي شاخ هاي مجازي يا همون اينفلوئنسر هاي غير رسمي مي رويم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۶:۴۸ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]

 

تبليغات گوگل يا ادوردز چيست؟

 

 

شايد براي شما اين سوالات مطرح باشد كه تبليغات در گوگل چگونه است؟ چه مزايايي دارد ؟هزينه تبليغ چقدر است و چگونه محاسبه مي شود؟و اينكه آيا كارساز و موثر است يا خير؟
در در ادامه اين متن به صورت مفصل راجع به اين تبليغات مواردي را خدمت شما عرض مي كنم كه كاملا قانع شويد .

 

يكي از مهمترين فاكتورهاي مهم در تجارت تبليغات مي باشد.و در حال حاضر يكي از بهترين روش هاي تبليغ ،تبليغ درموتور جستجوي گوگل ادوردز مي باشد. تبليغات گوگل يك مدل از بازاريابي اينترنتي است كه در آن هزينه تبليغ بعد از هر بار كليك ارزيابي مي شود .زيرا امكانات بسيار مناسب و زيادي در اختيار تبليغ كنندگان قرار داده است و بازديد كنندگان زيادي داردهمين طورمشتريان به راحتي و به صورت هدفمند و با هزينه بسيار كم مي توانند شما را در صفحه اول گوگل پيدا كنند.
پرداخت به ازاي كليك كمپاني گوگل، در اوايل سال ۲۰۰۰ راه اندازي شد. از آن تاريخ تا كنون، هزاران نفر از مردم و مشاغل مختلف،از اين سرويس بازاريابي گوگل در جهت رونق دادن و شناسايي كسب و كارشان استفاده كرده اند.

روش كارگوگل ادوردز

حتماً تا حالا شاهد بوده ايد كه در هنگام سرچ در صفحه هاي نتايج جست‌ و جوي گوگل ديده ايد كه در بالاي نتايج، يا گاه زير نتايج تبليغات متني كوچكي با عبارت نشان داده مي شوند ، كه در واقع تبليغات گوگل ادوردز هستند. در اين نوع تبليغ ظرف كوتاهترين زمان ممكن و بدون صرف وقت و هزينه بر روي سايت، آگهي شما در صفحه اول گوگل بصورت رايگان به نمايش در مي آيد و شما فقط در صورتي كه مخاطبين روي تبليغات شما كليك كرده و وارد صفحه ي سايتتان شوند، به گوگل، پول پرداخت ميكنيد.
اين فرايند موجب بهبود رتبه سايت شما در گوگل مي‌شود.

مزاياي تبليغات در گوگل

قرار گيري سايت شما در صفحه اول گوگل در كوتاهترين زمان و بدون صرف وقت و هزينه بر روي سئوي سايت
همچنين مي توانيد تبليغات خود را درصفحات گوگل بدون هيچ هزينه اي نمايش دهيد و فقط زماني هزينه مي پردازيد كه مشتري روي لينك سايت شما كليك كند.در غير اين صورت هزينه اي براي شما ندارد.
قرار گرفتن وب سايت شما در رتبه اول جستجوهاي گوگل در كوتاهترين زمان و با كمترين و ارزان ترين هزينه
آگهي شما در قسمت بالا يا سمت راست موتور جستجوي گوگل و كليه سايتهاي مرتبط با آگهي شما كه با موتور جستجوي گوگل قرار داد دارند نمايش داده مي شود.
اين آگهي ها براي كساني به نمايش در مي آيند كه به دنبال خدمات و كالاهاي شما هستند.
هزينه تبليغات تنها به ازاي كليك روي تبليغات شما از هزينه شما كسر مي گردد.
امكان نمايش تبليغ شما در صفحات فارسي جستجوي گوگل و براي بينندگان داخل ايران.
آگهي از همان زماني كه ساخته شودبر روي سايت قابل رويت است.
امكان تعيين زبانهايي كه تبليغات براي آنها نمايش داده شود.

آيا گوگل ادوردز كارساز و موثر است؟

براي بيشتر كسب و كارها ، اين سيستم تبليغاتي بسيار موثر است.مثلا اگر شما نيز هزينه خود را براي كليد واژه هاي نادرست استفاده كنيد يا تبليغات ضعيفي ننويسيد مي توانيد كليك خوبي بدست آوريد.در واقع بسته به رقابتي بودن كليد واژه هايي كه بر روي آن سرمايه گذاري مي شود و ارتباط اين كلمات كليدي به تبديل هاي واقعي، گوگل ادوردز ممكن است براي كسب و كارتان موثر و مهم باشد يه كه خير.
براي تجارت خود يك كلمۀ كليدي انتخاب كنيد. شايد انتخاب كلمات كليدي گوگل ادوردز از ابتداي كار كمي دشوار باشد، اما زماني كه با انواع اين كلمات كليدي آشنا شويد مطمئن باشيد كه تبليغات‌تان در گوگل به شكلي هدفمند به نمايش در مي‌آيند. براي اين كار بهتر است كه به Google keyword planner سر بزنيد و جستجوي خود را آغاز كنيد بهتر است خودتان را به جاي مشتري بگذاريد. مثلااگر شما مي خواستيد به صورت آنلاين آجر بخريد، در گوگل چه چيزي جستجو مي كرديد؟ همان را دقيقا در keyword planner وارد كنيد. شما حتي مي توانيد نوع و دسته بندي محصول خود را مشخص كنيد يا حتي مي توانيد زبان و كشور مورد نظرتان هم مشخص كنيد.

انواع كلمات كليدي گوگل ادورز را درك كنيد و بر اساس آن استفاده كنيد

پنج نوع كلمه كليدي مختلف در گوگل ادوردز وجود دارد: نوع Broad، نوع Broad match modifier، Phrase، نوع Exact و Negative.
هر كدام از اين انواع خوبي ها و بدي هاي خود را دارند.
زماني كه نوع كلمات كليدي گوگل ادوردز خود را Broad Match انتخاب مي‌كنيد به اين معني است كه اگر كلمه كليدي شما به هر شكلي در يك جمله جستجو شود، تبليغ شما براي كاربر نمايش داده مي‌شود. به اين دليل كه تبليغات Broad Match براي دسترسي به حجم وسيعي از بيننده ها ايجاد مي شود، جستجو كننده ها ممكن است تبليغ شما را ببينند و در حاليكه تبليغ شما نامرتبط است، بر روي آن كليك كنند و اين باعث افزايش خيلي سريع هزينه هاي شما شود.
كلمات كليدي Modified Broad Match به شما اجازه مي‌دهند تبليغ‎تان به تعداد زيادي از جستجوكنندگان نمايش داده شود، و هم‌زمان كنترل بهتري بر روي پخش تبليغ خود داشته باشيد.
براي تعيين كلمات كليدي Modified Broad Match از علامت +به اضافه استفاده مي‌شود.مثلا اگر عبارت +موبايل و +سامسونگ را به عنوان كلمه كليدي كمپين خود قرار دهيد، تبليغ شما براي جستجويي مانند نقد و بررسي موبايل سامسونگ نمايش داده مي‌شود.
كلمات كليدي Phrase Match، مانند كلمات كليدي Modified Broad Match كار مي‌كنند با اين تفاوت كه امكان كنترل و مديريت بيشتري را در اختيار تبليغ دهنده قرار مي‌دهند.ولي تبليغات ما زماني براي كاربر نمايش داده مي شود كه كلمات كليدي به ترتيب نوشته شده باشد.
Match exact را زماني مي توان استفاده كرد كه دقيقا عبارت مورد نظر شما را سرچ كرده باشد. بينده اي كه بر روي تبليغ شما با نوع Exact Match كليك مي كند، بيشتر به محصول يا خدمات شما علاقمند است اين نوع كلمه كليدي جستجوي كمتري دارد و شما نمايش بيش از حدي نخواهيد داشت.
كلمات كليدي Negative عبارت كليدي مورد نظر با هر ترتيبي جستجو شود نمايش داده مي شود. استفاده از Negative Keywords به شما اجازه مي‌دهد تا تبليغات گوگل خود را تنها براي جستجوهاي مرتبط با كسب و كار خود به نمايش بگذاريد.
بهينه‌سازي انواع كلمات كليدي گوگل ادوردز اهميت بسياري دارد زيرا به شما اجازه مي‌دهد تبليغات خود را براي كاربران هدفتان نمايش دهيد و از نمايش تبليغ خود براي كلمات غير مرتبط جلوگيري كنيد البته اين كار هزينه‌هاي تبليغات شما را به شدت كاهش مي‌دهد. بنابراين، بايد در انتخاب نوع كلمه كليدي تبليغات خود با آگاهي عمل كنيد.

رديابي كنيد

با استفاده از گوگل ادوردز و ويژگي هاي رديابي آن مي‌توانيم كدهايي را استفاده كنيم تا ميزان فروش و معاملات كمپين هاي ايجاد شده از طريق ادوردز را ردگيري كنيم.
اين مورد به ما كمك ميكند تا در سرمايه گذاري در كمپين هاي خود هوشمندانه عمل كنيم و با استفاده از اين ويژگي، ميتوانيم ببينيم كه آيا يك كليدواژه، تبليغ، گروه تبليغ يا كمپين براي ما سود داريد و يا خير.

افزونه‌اي تبليغاتي

افزونه‌هاي اپليكيشن (App extensions)، افزونه‌ها‌ي تماس (Call extensions)، افزونه‌هاي مكان (Location extensions)، افزونه‌هاي مرور(review extensions)، افزونه‌هاي لينك سايت (site link extensions) و حاشيه‌نويس‌هاي اجتماعي (Social annotations) مي‌باشند.
افزونه مكان:ساده ترين راه براي اينكه به مشتري بگوئيد محل فعايتتان كجاست ، افزونۀ مكان است اين افزونه براي كسب و كارهايي بسيار مناسب مي باشد كه نياز دارند تا مشتري محل كار آنها را بشناسند مانند رستوران ها استفاده ميشود.
افزونۀ تماس تلفني: به اين صورت عمل مي كند كه يك گزينۀ تماس در كنار تبليغات گوگل نمايش داده مي شود كه كابر بسيار ساده و سريع با فشردن آن با شركت شما تماس ميگيرد. همچنين مزيت اين افزونه در اين است كه مشتري در همان لحظه كه به كمك شما نياز دارد ،سريعا با شما تماس ميگيرد. اين افزونه تنها زماني نمايش داده مي شود كه كاربر با دستگاه موبايل وارد گوگل شده باشد.
افزونۀ لينكهاي سايت :اين افزونه به اين صورت عمل مي كند كه كاربر با كليك بر روي آن به راحتي مي تواند وارد صفحه دلخواه از سايت شما شود بدون نياز به گشتن در سايت.
افزونه هاي شبكه هاي اجتماعي :از اين افزونه مي توانيد براي اتصال تبليغ به شبكه هاي اجتماعي مختلف استفاده كنيد.
اگر فقط يك بار در گوگل تبليغ كنيد (در حاليكه نتايج خوبي از آن به دست نياورده ايد)، در نهايت نخواهيد دانست كه چه نوع تبليغي برايتان بهتر مي بوده زيرا نتايج متعددي در اختيار نداشتيد تا با يكديگر مقايسه نماييد. به همين دليل شما زماني كه تبليغ اولتان از جانب گوگل تاييد شد، تبليغ دوم خود را ايجاد نماييد. شايد مدتي طول بكشد تا نتايج معقولي به دست آوريد. آمار و ارقام تبليغات خود را دنبال و داده ها را بررسي كنيد. سپس با نگاهي كلي بر آمار، تبليغاتي را كه نتيجه بخش نبوده اند، خاموش كنيد. از ديگر كلمات كليدي استفاده كنيد و بروي آن تبليغي كه جواب مي دهد بيشتر سرمايه گذاري كنيد.
منبع: https://goo.gl/84qYNG


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۵۱:۰۲ ] [ ترانه مرادي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 11185
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب